Loading...

قوانین مرتبط با فروشندگان

فروشندگان عزیز می بایست علاوه بر مطالعه و تایید توافقنامه و مقررات فیلیشا در هنگام ثبت نام، مقررات زیر را که به صورت اختصاصی مربوط به فروشندگان می باشد را نیز مطالعه نموده و موافقت خود را اعلام نمایند.

 

قوانین اختصاصی فروشندگان

 

 • فروشندگان و خریداران ملزم می باشند در کلیه معاملات انجام شده در فیلیشا، الزامات این توافقنامه و همچنین توافقنامه و مقررات فروشگاه اینترنتی فیلیشا را رعایت نمایند، ضمن اینکه در نهایت مجموع این مقررات در تفسیر قوانین و داوری ها ملاک عمل می باشد.

 

 • بر اساس ماده 37 قانون تجارت الکترونیک، خریدار تا پیش از مدت زمان 7 روز می تواند البته بسته به شرایط خاصی کالا را عودت نماید. لذا حتی در صورتی که هزینه کالا آزاد سازی شده و در حساب فروشنده قرار گیرد، فروشنده موظف است در صورت اعلام بخش داوری فیلیشا، مبلغ دریافتی را مجددا به حساب مشتری واریز نماید.

 

 • فروشگاه ها متعهّد می شوند که کلیه تغییرات شامل تغییر آدرس، شماره های تماس و یا تغییر قیمت کالاها را در کوتاهترین زمان ممکن در پروفایل خود و یا صفحه کالا ویرایش و اصلاح نمایند.

 

 • فروشگاه باید هنگام ثبت قیمت کالای خود، نام و جزییات مربوط به گارانتی کالا را نیز به همراه مدت زمان گارانتی به صورت صحیح و واقعی وارد نماید.

 

 • فروشگاه ها موظف می باشند قیمت، مشخصات و گارانتی کالاهای موجود خود را در فیلیشا ثبت نمایند و در قبال این مشخصات متعهّد می باشند که در هنگام فروش نیز کالا را با همین مشخصات به فروش برسانند.

 

 • فروشندگان می بایست کلیه هزینه های مرتبط با مالیات و عوارض را به هزینه کالای خود اضافه نمایند. ضمن اینکه مسئولیت پاسخگویی به کلیه تعهدات مرتبط با مالیات یا عوارض کالا بر عهده فروشندگان می باشد.

 

 • فروشگاه ها بایستی در به روز رسانی قیمت کلیه کالاهای فروشگاه خود به دقت عمل نمایند و به محض ناموجود شدن کالایی، آن را درسایت غیر فعال نمایند.

 

 • مدت فعال بودن قیمت یک کالای موجود و ثبت شده از طرف فروشگاه در سایت فیلیشا دائمی می باشد، اما مسلما کالای فروشندگانی در بالاترین سطح نمایش قرار خواهد گرفت که مدت زمان کمتری از تاریخ آخرین ویرایش قیمت آن گذشته باشد.

 

 • فروشنده موظف می باشد که نسبت به ارسال و تحویل کالا به خریدار اقدام نماید. بدیهی می باشد که مسئولیت هر گونه تغییری در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده بوده و همچنین در صورت اعلام خریدار مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف می باشد رسید ارسال کالا را به فیلیشا تحویل نماید.

 

 • مهم: فروشندگان موظف می باشند در صورت ارسال کالا از روش های غیر پستی (همچون ارسال با پیک)، علاوه بر دریافت امضاء از خریدار، جهت استفاده در مواقع اختلاف رسیدی با متن زیر را نیز با دستخط خریدار دریافت نمایند :

"کالا را با ظاهر و بسته بندی سالم تحویل گرفتم-تاریخ و ساعت تحویل : .... "

 

 • فیلیشا در رد و یا تایید فروشنده آزاد است و می تواند پیش از نمایش و یا در هنگام نمایش، همکاری خود را با مجموعه مربوطه به صورت یک طرفه قطع نماید.

 

 • در صورت هرگونه تلاش برای انجام معامله یا قراردادی خارج از فیلیشا و یا ارائه پیشنهادی مبنی بر انجام معامله در خارج از سایت و یا عدم اقدام جهت ارسال کالا(بدون دلیل) در مدت زمان 24 ساعت کاری پس از ثبت سفارش، فیلیشا می تواند حساب فروشنده مذکور را برای مدتی معین و یا حتی برای همیشه مسدود و قرارداد فیمابین را فسخ نماید.

 

 • مواردی که حساب فروشنده به صورت موقت مسدود می شود :
 1. عدم اقدام به ارسال کالا ظرف مدت 24 ساعت پس از فروش
 2. درج اطلاعات تماس خود در بخش "مشخصات کالا"
 3. درج بارنامه نادرست
 4. درج هزینه پستی بالا، نادرست و یا نامتعارف
 5. داشتن شکایت زیاد: فروشنده ای که در بیشتر فروشهای خود، خریدار از او ناراضی است.
 6. ثبت چندین باره کالا در گروه نادرست
 7. انجام معامله خارج از سایت فیلیشا و یا حتی دادن پیشنهاد جهت انجام معامله در خارج از سایت

 

 • مرتبه نخست : کسر هزینه از نخستین تراکنش فروش پس از تخلف
 • مرتبه دوم : غیر فعال سازی موقت فروشگاه به مدت یک ماه
 • مرتبه سوم : مسدود سازی حساب فروشگاه به صورت دائمی

تذکر :مسلما شرایط اعتراض برای فروشندگان پیش از اعمال جریمه وجود خواهد داشت و در صورت ارائه دلایل معتبر، امکان رد جریمه وجود خواهد داشت.

 

نکته مهم :

در پایان خاطر نشان می سازد کلیه موارد و نکات عنوان شده صرفا جهت افزایش اعتماد سایت نزد خریداران و در نتیجه افزایش فروش فروشندگان خواهد بود. لذا قطعا مجموعه فیلیشا حمایت از فروشندگان را به عنوان قلب تپنده این مجموعه از اولویت ها و وظایف اصلی خود دانسته و تمام تلاش خود را جهت بهبود و ارتقای سایت در راستای افزایش فروش این عزیزان مبذول خواهد داشت.

فیلیشا


یک فروشگاه اینترنتی است که به عنوان یک پل ارتباطی قدرتمند، خریداران را با شاخص ترین و مطمئن ترین وارد کنندگان کشور که ارائه دهنده مناسب ترین قیمت ها می باشند، مرتبط می سازد.

از تخفیفات و پیشنهاد های ویژه مطلع شوید!