Loading...

اخبار

تهدید یک هکر برای حذف اکانت فیسبوک مارک زاکربرگ

نوشته شده در : Sunday 30 September 2018
یک هکر تایوانی با نام چانگ چی یوان، از برنامه خود برای حذف اکانت فیسبوک مارک زاکربرگ در روز یکشنبه خبر داده است. عملیات حذف صفحه شخصی زاکربرگ قرار است به صورت زنده پخش شود!

چانگ چی یوان، روز چهارشنبه از طریق پستی در فیسبوک، به 26 هزار فالوور خود اعلام کرد که حساب کاربری مارک زاکربرگ را در فیسبوک حذف می‌کند و مردم می‌توانند به صورت زنده، نظاره‌گر این اتفاق باشند. این هکر کلاه‌سفید، زمان خود را صرف پیدا کردن باگ‌های مختلف و دریافت پول در ازای معرفی آنها می‌کند.

این تهدید بر علیه مدیر ارشد اجرایی فیسبوک که با بیش از 200 واکنش رو به رو شد، نخستین بار توسط بلومبرگ گزارش شده است. این هکر در پستی نوشت: «پخش زنده حذف اکانت زاک، بنیان‌گذار فیسبوک. برنامه‌ریزی شده است که زنده باشد.» متاسفانه اطلاعات بیشتری از نحوه انجام این کار و جزئیات آن اعلام نشده است.

چانگ چی یوان

پیش از این، از نام چانگ در تالار مشاهیر شکارچیان باگ یکی از شرکت‌های ژاپنی به نام “Line Corp”، با عنوان «مشارکت‌کننده ویژه» یاد شده است. مطابق با گزارش‌ها، در گذشته نیز یک اپراتور اتوبوس از این هکر تایوانی بابت هک کردن سیستم‌ها و خرید بلیطی به ارزش یک دلار تایوانی (تقریبا 3 سنت آمریکا)، شکایت کرده است.

این نخستین باری نیست که صفحه شخصی زاکربرگ در فیسبوک در معرض خطر قرار می‌گیرد. سال 2011، پیج بنیان‌گذار فیسبوک هک شد و آوریل همان سال، گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد زاکربرگ به خاطر ترس از هک شدن، برخی از پیام‌های شخصی خود را حذف کرده است.

دسته : شبکه های اجتماعی منبع : گجت نیوز بازدید : 2037
برچسب ها : فیسبوک

نظر کاربران

نظری برای این خبر ثبت نشده است .

فیلیشا


یک فروشگاه اینترنتی است که به عنوان یک پل ارتباطی قدرتمند، خریداران را با شاخص ترین و مطمئن ترین وارد کنندگان کشور که ارائه دهنده مناسب ترین قیمت ها می باشند، مرتبط می سازد.

از تخفیفات و پیشنهاد های ویژه مطلع شوید!