Loading...

اخبار

با امضا یک توافقنامه ایران و روسیه در حوزه «اخلاق هوش مصنوعی» با هم همکاری می‌کنند

نوشته شده در : 2024/03/09 - 00:00
توافق‌نامه همکاری با موضوع «اخلاق هوش مصنوعی» بین ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک ایران و کمیسیون اخلاق هوش مصنوعی روسیه به امضا رسید.

به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با توجه به اهمیت ایجاد محیط توسعه مطمئن فناوری‌های هوش مصنوعی با رعایت اصول برابری و همکاری متقابل و علاقه طرفین به تعمیق و گسترش همکاری‌ها در زمینه توسعه اخلاق هوش مصنوعی، توافق‌نامه اخلاق هوش مصنوعی بین بهروز مینایی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های هوش‌مصنوعی و رباتیک ایران به نمایندگی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و آندری نزناموف، رئیس کمیسیون اخلاقیات هوش مصنوعی روسیه به نمایندگی از طرف این کمیسیون به امضا رسید.

هدف از انعقاد این توافق‌نامه، همکاری بین طرفین در زمینه اخلاق هوش مصنوعی از رهگذر تبادل ایده‌ها، اخلاق اسلامی و اطلاعات این حوزه، بر اساس اصول برابری و همکاری متقابل است.

از این رو، تبادل تجربیات در اجرای اصول اخلاقی هوش مصنوعی بین طرفین این توافق‌نامه در زمینه‌های مختلف کاربرد هوش مصنوعی و برگزاری آموزش کوتاه‌مدت پیشرفته هوش مصنوعی برای ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک ایران با حضور متخصصان کمیسیون اخلاق هوش مصنوعی روسیه از جمله زمینه‌های همکاری قید شده در این توافق‌نامه است.

دسته : خبر عمومی بازدید : 229

نظر کاربران

نظری برای این خبر ثبت نشده است .

فیلیشا


یک فروشگاه اینترنتی است که به عنوان یک پل ارتباطی قدرتمند، خریداران را با شاخص ترین و مطمئن ترین وارد کنندگان کشور که ارائه دهنده مناسب ترین قیمت ها می باشند، مرتبط می سازد.

از تخفیفات و پیشنهاد های ویژه مطلع شوید!